[Hlavní strana] [Vyhledávání] [Encyklopedie] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Ve službě veřejnosti ?Obec Rýžoviště: V národním kole první, v mezinárodní soutěži čtvrtá

Dne 29. ledna 2008 v Praze proběhl pod záštitou Ministerstva vnitra a Ministerstva životního prostředí národní workshop, spojený s vyhlášením výsledků soutěže " O lidech s lidmi". Tato soutěž je na téma zapojování veřejnosti do rozhodovacích procesů státní správy a samosprávy.

V národním kole soutěžilo celkem 30 projektů ve dvou kategoriích. Obec Ryžoviště se do této soutěže přihlásila s projektem "Kdo si hraje, nezlobí - aneb hřiště pro každého". Cílem tohoto projektu bylo vytvořit prostor pro smysluplné trávení volného času nejen dětem a mládeži obce, ale i jejich rodičům. A nepřímým záměrem projektu bylo také posílit vztahy a veřejný život v obci, což tento záměr se zcela naplnil. Bez zapojení občanů by byla hodnota projektu poloviční, a to nejen co do fyzické proměny místa, ale i co do osvěžení života v obci, i na samotném hřišti. Asi proto jsme v národním kole obsadili čestné první místo a postoupili tím do mezinárodní soutěže, která se konala 24. -25. 4. 2008 na Ministerstvu zahraničních věcí v Praze.

Kateřina Lašáková (16 let) a Libor Hrabčík (16 let), v doprovodu starostky obce Ryžoviště, presentovali projekt před mezinárodní porotou a přítomnými hosty. Celkem bylo presentováno 10 projektů ze zemí V4. Přesto, že bylo přítomno na 180 odborníků, včetně ministra zahraničních věcí České republiky, p. Karla Schwarzenberga, naši zástupci se nezalekli a obec i celý region dobře presentovali. Mezi přítomnými patřili mezi nejmladší účastníky. Z tohoto důvodu byli osobně pochváleni jednou z přítomných, a to Dr. Kinga Göncz, ministryní zahraničních věcí Maďarska, která byla sama překvapena jejich mládím a odvahou. V silné mezinárodní konkurenci se obec Ryžoviště umístila na čtvrtém místě.

Umístění obce v této soutěži je určitě odměnou pro všechny spoluobčany Ryžoviště, kterým tímto patří poděkování za zapojení se do nejen uvedeného projektu, ale i do samostatného dění v obci. Mladé generaci obce je samotná presentace i účast na vyhodnocení velkým zadostiučiněním za přípravu a práci, kterou odvedli.

Eva Lašáková

DALŠÍ INFORMACE: Mikroregion SLEZSKÁ HARTA
Zveřejněno 29.04.2008 v 08:53 hodin


Copyright 1998-2020 © infoSystem.cz